Genel

KÜÇÜK EVLERE DEKORASYON TAVSİYELERİ

kucuk-evlere-dekorasyon-tavsiyeleri

 

Küçük bir odada ilk olarak renkleri doğru kullanmayı amaçlamalısınız. Açık renklere ağırlık vermek size kesinlikle daha aydınlık bir ortam yaratacaktır. Odanızın hem küçük hem de karanlık görünmesini istemezsiniz. Yine renkler dışında dekoratif objelere yer vermek de önemli. Örneğin, etkileyici heykel veya tablolar kullanarak alana derinlik katmış olursunuz. Yine aynalardan faydalanmanız da gerekiyor. Aynalar ışığı yansıtarak alana daha fazla aydınlık katar ve genişlik hissi verir. Ayna yeri için en doğru seçim pencere karşısı olacaktır.  Eğer bir şömineye sahipseniz, ayna yeri seçimini şömine üstü olarak yapmalısınız.

Beyaz her daim aydınlığın simgesidir. Küçük bir evde beyaz seçimi genişlik algısının da artmasını sağlar. Ama bunun için yalnızca beyaza mahkum değilsiniz. Bej, yeşil veya mavi renkler de beyaz gibi aydınlık ve genişlik algısı oluştur. Burada önemli püf noktası, duvarlarda hangi rengi seçerseniz seçin tavanın kesinlikle beyaz seçilmesidir.

Küçük odalar için hafif ve yumuşak renklerin birbirine yakın tonlarından veya tek bir rengin birkaç tonundan oluşan bir dekorasyon uygulamak gerekir. Mobilya seçimi daha küçük ve modern olabilir. Yine yerden yüksek, ayaklı oturma gruplarını genişlik algısının artması için kullanabilirsiniz. Açılır kapanır yemek masaları, çekmeceli sehpalar veya hem kitaplık hem de TV ünitesi olabilen mobilyalar kullanılabilir.

Aksesuar seçiminde bonkör davranmayın. Evinizde bir odak noktası belirleyin ve aksesuarlarını bu noktada kullanmaya özen gösterin. Evin diğer kısımlarında ya hiç kullanmayın ya da çok az aksesuar kullanın.

0 Comments
Share

aysefugenarda

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *