Genel

1 ODADA 4 FARKLI BOYA ALTERNATİFİ

1-odada-4-farkli-boya-alternatifi

Ev dekorasyonunda boyanın yeri her daim ayrı tutulur. Renkler evdeki derinliğin simgeleri olarak görülürler. Örneğin yalnızca iki farklı renk kombinasyonu ile bir odayı daha geniş ve daha ferah göstermek mümkündür. Odanın ihtiyacına göre rengi belirledikten sonra şaşırtıcı sonuçlar alınabilir. İşte karşınıza 1 oda ve bu odada uygulanan 4 boya alternatifi ile ortaya çıkan sonuçlar.

Daha Geniş Etki

Odanızı daha geniş bir şekilde göstermek için iki renk kullanarak duvarları birbirinden ayırabilirsiniz. 3 duvar kanadını açık renge boyayıp, bir duvarı koyu tonda bırakırsanız odanız daha geniş görünecektir. Bu tip boya kullanımı genel olarak küçük metrekareli odalarda oldukça uygundur.

Daha Uzun Etki

Bazı odalar küçüktür bazılarıyla dar. Dar odalarda genel olarak alana derinlik verme yoluna gidilmelidir. Boya yoğunluğu tavandan duvara doğru artırılırsa bu etki yakalanabilir. Örneğin beyaz ile başlanan boyama griye doğru götürülebilir. Düşük tavanlı bir odada daha etkili sonuç verecektir.

Daha Sıcak Etki

Dar odalarda sıcak etki yaratmak daha kolaydır. Kullanacağınız iki renkten koyu tonu tavanda kullanarak bu etkiyi yakalamak mümkün olur. Bu sayede aynı zamanda odanın sınırları seyreltileceği için çok daha geniş bir odaya da kavuşabilirsiniz.

Daha Ferah Etki

Tavanda seçeceğiniz açık bir rengi, duvarlardaki koyu renk ile kombin ederek havadar bir görünüm elde edebilirsiniz. Odanızın görünümünün daha yüksek olmasını istiyorsanız bu tip boyama tam da size uygun olabilir.

Görüldüğü üzere, mekanlarda renk ve ışık etkisinin yeri tartışılmazdır. Çok değil, yalnızca iki renk kullanarak odanızı bambaşka bir görünüme kavuşturabilir ve mekanı ihtiyacınıza göre tasarlayabilirsiniz.

0 Comments
Share

aysefugenarda

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *