Dekorasyon

BU DEKORASYONLARLA EVDE ÇALIŞMAK HAYAL DEĞİL

bu-dekorasyonlarla-evde-calismak-hayal-degil

Son dönemde “Home Office” kavramını sıklıkla duyar olduk. Sağlıksız plaza ortamlarından ya da gürültülü ve çok stresli ofislerden sıyrılarak kendi işlerini evlerinden doğal bir şekilde yürüten birçok kişi var. Ama bir gerçek var ki, eğer doğru ortam yakalanmazsa, evde çalışmak sanıldığı kadar verimli olmuyor. Çalışma verimini artırmak için konsantrasyonu hep yüksek tutacak, çalışan kişiyi motive edecek dekorasyonları uygulamak çok önemlidir.

Kendinizi İyi Hissedin

Sistemli ve organize çalışmak için mutlaka bir moodboard gerekiyor. Buraya yapılacak, gidilecek veya görülecek şeyleri asabilirsiniz. Yine kendinizi iyi hissetmek için mutlaka size iyi gelen eşyaların veya dekoratif ögelerin listesini çıkarın. Çalışma alanınıza bunları koymak sizi daha konsantre tutabilir. Pencerenizden kendinizi iyi hissedebileceğiniz bir manzarayı göremiyorsanız, rahatlatıcı bir posterle durumu toparlayabilirsiniz.

Bitkiler Rahatlatır

Yapılan bir araştırmaya göre yeşil görmek moral açısında bir hayli pozitif etkide bulunuyor. Bir bitki edinip onunla ilgilenmek kesinlikle evde çalışanlar için motive bir durum. Bitkinin yaşam arzusu çoğu zaman birçok insan için örnek teşkil ediyor. Üstelik bazı bitkilerin elektronik cihazların radyasyonunu emdiği de biliniyor. Sırf bu nedenle dahi çalışma ortamına konulabilir.

Sadelikten Yana Olun

Çalışma masanızın kalabalık eşya yığınından görünmüyor oluşu ne kadar çok çalıştığınızı değil, aslında ne kadar dağınık ve düzensiz bir çalışma içerisinde olduğunuzu gösteriyor. Her zaman sade bir ortam tercih edin. Bu durum ruh halinizi daha dengeli bir hale getirecek ve çalışma ritminizi yüksek tutacaktır.

Çalışma Ortamını Dekore Edin

Etrafınızdaki her obje ve renk sizi etkileyecektir. Sonuçta dikkat etmeseniz de beyniniz bundan etkileniyor. Renkler, formlar ve aksesuarlar bir uyum içerisinde olmalıdır. Yine duvar kağıtlarınızın, zeminin ve mobilyaların da bir ahenk içerisinde olması gerekir. Bu çeşit bir uyum hikayesi olan bir çalışma alanı yaratabilir.

Yeşil ve Beyaz

Yeşil sakinleştirici ve dinlendirici olurken, beyaz dingin ve sadedir. Bu iki renk bir çalışma ortamı için en ideal renk seçeneği olabilir. Ortamda ağırlıklı olarak bu iki rengi tutmak, yine organik formlu fonksiyonel aksesuarlar da kullanarak sizde iyi bir denge oluşturabilir.

Konforu Artırın

Birçok kişi için harika, parlak fikirler gerçekten de uykuda geliyor. Ama yataktan kalkıp bunları not etmeye başlayana kadar ki süreç içerisinde çoğu kayboluyor. Çalışma alanınızda bir daybed olması rüyalarınızdaki harika fikri hemen çalışma masanızda kaybedebileceğiniz anlamına geliyor. Çalışırken ara vermenin önemine dikkat çeken uzmanlara bakacak olursak, bir daybed ile ara sıra yatay konumda dinlenmek ve beyin jimnastiği yapmak hiç de fena fikir değil.

0 Comments
Share
Etiketler:

aysefugenarda

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *