Dekorasyon

SERAMİK VE SAF BETONUN DOĞALLIĞINI KEŞFEDİN

seramik-ve-saf-betonun-dogalligini-kesfedin

Gelişen teknoloji ve değişen çağ ile birlikte artık ev tasarımları da yeniden yorumlanıyor. İç mekanlarda mobilyadan beyaz eşyaya kadar hemen her şey farklı aksesuarlarla yeniden yaratılabiliyor. Ahşap, metal veya plastik malzemeler artık klasik olarak görülmeye başlandı. Son dönemde yalın duvarların şıklığı hem iç hem de dış mekanda göz kamaştırmaya başladı. Özellikle banyo tasarımlarında Duravit öncülüğünde bir devrim yaşanıyor. Beton beyaz seramik kullanılan tasarımlar etkileyici bir şekilde yoğun ilgi görüyor.

Betonun Saflığı

Beton çoğu zaman kaba bir malzeme olarak algılanır ama başka açıdan bakıldığında da seramik gibi saf bir malzemedir. Betonda kullanılan karışımların kontrol edilebilmesi, betonun ağır ya da hafif oluşunu tanımlar. İyi harmanlanmış bir beton, dekorasyonda sıcak bir görünüm kazandırabilir. Son zamanlarda modern banyolarda da kullanılan işte budur.

Duravit ME by Starck serisi kusursuz estetikle, tasarımda harikalar yaratıyor. Lavabo, tuvalet ve pisuvarda kullanılan ince işçilik ve 1300 mm gibi oldukça ince kenarlı hatlar oldukça hafif bir görünüm oluşturuyor. Burada dikkat çekici olan bir başka durum beton kombinasyonunda kullanılan malzemelerin çok iyi şekilde kullanılması. Cam elyaf malzeme betona katılarak ortamdaki aksesuarların parlamasını ve yumuşaklığı sağlıyor.

Antik Görünüm

Betonda görünümün kibarlığını ya da narinliğini kullanılan malzemelerin iriliği belirliyor.  Duravit, beton duvarların çok daha antik bir görünüme kavuşması isin Stonetto duş teknesini ortama çok iyi uyarlamış. Diğer taş aksesuarlar da tasarımı desteklemiş. Doğal taşa benzeyen Q mineral malzemeleri ile Duravit ürünleri beyaz, kum veya antrasit görünümde oluyor. Yine malzemelerin üzerindeki küçük benekler de bu doğal görünümü perçinliyor.

0 Comments
Share
Etiketler:

aysefugenarda

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *