Tasarım

KASIM AYINDA GÖREBİLECEĞİNİZ EN ÖZEL SERGİLER

kasim-ayinda-gorebileceginiz-en-ozel-sergiler

 

Babıâli’nin Görünmeyen Eli, Orhan Önal Karikatürleri, Caddebostan Kültür Merkezi, İstanbul

21 Kasım’a kadar görülebilecek olan bu özel sergide, lise yıllarından itibaren karikatür çizen sanatçı Orhan Önal’ın eğlenceli ama düşündüren karelerini görmek mümkün. Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki sergiyi bitmeden mutlaka ziyaret etmek gerekiyor.

İşveren, Salt Galata, İstanbul

İş veren sergisi, 1930 ile 2010 yılları arasında Ankara, Çanakkale, Denizli, İzmir ve İstanbul’da sipariş edilen yapılar ve mimar ile müşteri arasındaki ilişkiyi gözler önüne seren oldukça ilginç bir sergi. 26 Kasım’a kadar görülebilecek bu sergide arşiv belgelerini ve söyleşileri de görmek mümkün.

Büyülü Çarklar, Ekol Sanat Galerisi, İzmir

Mercan Dede olarak tanıdığımız müzisyen Arkın Ilıcalı’nın yaşam ve yaşam ötesi mistik dünyaların haritaları olan çarklarla farklı bir gözle baktığı sergide, sanatçının eserlerine esin kaynaklarını görebilirsiniz. Dönüşüm, devinim ve değişim temalı olan sergi 28 Kasım’a kadar görülebilir.

Crumpled & Tossed Away, Galeri Nev, İstanbul

9 Aralık’a kadar görülebilecek olan sergide Seyhun Topuz’un heykel çalışmalarında kullandığı kare, daire veya üçgen gibi formlara farklı yorumlar katarak yeni bir denge yarattığı çalışmalar bulunuyor. Bildiğimiz bu formların farklılaşmasına tanık oluyoruz.

Bisikletin 200 Yıllık Yolculuğu, Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul

En ilgi çekici sergilerden biri olan 200 yıllık bisiklet yolculuğunda, bisikletin icadından günümüze kadar değişimi ve gelişimi ele alınıyor. Nostaljik ve oldukça eğlenceli olan sergide Penny Farthing ve Velosipet markaları kadar üç tekerlekli çocuk bisikletleri de yer alıyor.

Cosmos, PG Art Gallery, İstanbul

11 sanatçının eserlerinden oluşan Cosmos sergisi 10 Aralık’a kadar Beymen Zorlu Center’da görülebilir. Uzay ve sonsuzluğu temel alan sergideki ana soru “ötesi ne?” sorusu. Sergi boyunca sanatçılar heykel, animasyon, fotoğraf ve yağlı boya gibi tekniklerle bu soruya yanıt aramaya çalışıyor. Ayrıca, sergi boyunca keyifli sanat sohbetleri de gerçekleşiyor.

Komşuya Davet, Galeri 77

25 Kasım’a kadar görülebilecek Komşuya Davet sergisinde 21 sanatçının eserlerine yer veriliyor. Sanatçılar yıllar içerisinde, değişen şartlarda dönüşen ve dönüşmeye zorlanan insanları konu alıyor. Komşuluk ilişkilerini mahalli, yerel ve mekânsal olarak sorgulayan sergi, komşunun gözünden bakmamızı sağlıyor.

Sanatsal Müdahaleler, Karbon Gallery, İstanbul

Türk sanat tarihine damgasını vuran 15 eserin yer aldığı sergide Balkan Naci İslimyeli’den Bedri Baykam’a, Tülin Onat’tan Devrim Erbil’e kadar toplu üretim ve sanatsal baskılar üzerine farklı bakışlar yer alıyor. Sergi, 29 Aralık’a kadar görülebilir.

0 Comments
Share
Etiketler:

aysefugenarda

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *