Dekorasyon

KIŞIN EVDE SAHİL HAVASI ESTİRMEK ÇOK KOLAY

kisin-evde-sahil-havasi-estirmek-cok-kolay

 Masmavi denizin, parlak güneşin ve keyifli kumsalların zamanı geride kalmış olabilir. Önümüz kış ve birçok kişi için kış aylar kasvetli zamanları çağrıştırıyor. Gerçekten de bu zamanları böylesine iç karartıcı şekilde, karanlık ve keyifsiz mekanlarda geçirmek zorunda mısınız? Yaz aylarının o ferah, özgür evlerine ne oldu?

Akışkan Formlar

Uzmanlara göre akan bir suya bakmak direkt olarak pozitif enerji veriyor ve hatta bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Feng Shui’ye göre iç mekanda suyu temsil eden malzeme ise camdır. Yani camlar mekanda enerji akışını simgeler. Evinizde sahil havası yakalamak istiyorsanız, tıpkı suyun akışkanlığı gibi cam eşyalarınızı da kıvrımlı ve dairesel formlarda tercih etmelisiniz.

Wabi Sabi Felsefesi

Japon yaşam felsefesi olan Wabi Sabi, ılımlı ve sakin bir duruşu simgeler. Tüketim çılgınlığına yenik düşerek evlerimizi eşyalarla doldurduğumuz zamanların kurtarıcısıdır. Wabi Sabi’de doğal ve el yapımı objelerin dinginliği ön plandadır. Bir sentezi simgeleyen bu felsefeye göre her şey berrak ve dingin olmalıdır. Basitlik evin merkezindedir. Tercih ettiğimiz her obje basit olmalı ve sükûnet vermelidir.  

Kumsal Etkisi

Mavi ve beyaz tonları dekorasyonda birlikte kullanmak, bunu da tropik bitkiler ve halat benzeri tasarımlarla birleştirmek oldukça huzurlu bir ortam yaratacaktır. Bir anda kendinizi sakin bir Ege kasabasında bulmuş gibi hissedebilirsiniz. Bu marin detaylara çapa, deniz feneri, çakıl taşları veya deniz kabuklarıyla daha da hoş hava katabilirsiniz. Bu tip bir dekorasyonu lavanta kokuları ile taçlandırmak harika olacaktır.

 Negatiften Arının

Eviniz sizin dinlenme alanınızdır. Bu nedenle bu alanda negatif frekansların yer almaması gerekir. Bu sebeple bu negatif etkilerden uzak durmak için evde ahşap, seramik, keten ve hasır objeler barındırmak gerekir. Bu aynı zamanda elektronik aletlerden yayılan enerjinin mekanın genel enerjisini de düşürmesini engelleyecektir.

Bitkilerin yaratıcı gücünden faydalanın

Yaz aylarının en tipik hislere keyif, konfor, rahatlama ve dinginliktir. Ev dekorasyonunda bu hissi geniş kanepeler, yumuşak yastıklar, çini zeminler, beyaz ve mavi tonlarda objeler, sepetler, hasır eşyalar ve bitkiler verir. Çiçekler ve bitkiler ev içerisindeki negatif enerjinin dengelenmesini sağlar. Lilyum veya mimozalardan oluşan harika çiçekleri evinizin en güzel köşesine koyabilirsiniz.

0 Comments
Share
Etiketler:

aysefugenarda

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *