Mimari

ASTON MARTİN GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNE GİRİYOR

aston-martin-gayrimenkul-sektorune-giriyor

İngiltere’den çıkarak dünyaya yayılan, tasarladığı otomobiller ve sürat tekneleriyle lüks segmentin efsaneleri arasına giren Aston Martin, Miami’de gayrimenkul işine giriyor. G&G Business Developments firmasıyla gerçekleşen ortaklığın ardından “Yaşama Sanatı” konseptiyle 66 katlı süper lüks bir kule inşa ediliyor. 2021 yılında tamamlanması planlanan kuledeki evlerin fiyatı 600 bin dolar ile 8,5 milyon dolar arasında değişiyor.

Akıllı Kule

Oldukça cazibeli bir kule inşa etmek isteyen Aston Martin, proje için efsaneler arasında yer alan DB5 araçlarından ilham alıyor. Ultra zenginler için dizayn edilen kulede, kullanıcıların istekleri doğrultusunda hemen her şey düşünülmüş durumda. Kulenin 4 katı yalnızca eğlenceye ayrılmış; burada sonsuzluk havuzu, sky bar, golf sahası, spa gibi birçok özel hizmet bulunuyor. Yine kulede yelkenli yatlar için dizayn edilmiş özel bir rıhtım da bulunuyor. 24 saat yaşayacak binanın hem iç hem de dış tasarımları üzerinde oldukça çalışılmış. Kulenin renk, tasarım ve malzeme seçimini bizzat Aston Martin’in tasarımcısı olan Marek Reichman yapmış. Hatta ev sahiplerine kendi evlerini tasarlama fırsatı sunulmuş ve direkt olarak Marek Reichman ile çalışma fırsatı da verilmiş.

Okyanus’un Kıyısında Yaşam

Lüks yaşama yeni tanımlar getirmeyi amaçlayan projede yer alan evlerin tavan yüksekliği 3,5 metreye ulaşıyor. Oldukça geniş dizayn edilen pencereler, beyaz mermer döşemelerle harika bir uyum sağlıyor. 1 odalı dairelerden 5 odalı dairelere kadar her genişlikte mekanın mevcut olduğu kulede, her evin özel mutfağı ve özel balkonu da bulunuyor. Yine evlerin her birinde el yapımı işler, karbonfiber mobilyalar ve artisan detaylar da eklenmiş.  Biscayne Körfezi ve Atlantik Okyanusu’nun kıyısında yer alan kulenin en ilgi çekici yeri kuşkusuz ki 2000 metrekarelin penthouse bölümü. Bu bölümler için henüz bir fiyat açıklanmasa da yaklaşık olarak 15-50 milyon dolar arasında olması bekleniyor.

0 Comments
Share
Etiketler:

aysefugenarda

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *