Lüks

EN PAHALI NOEL SÜSLERİ

en-pahali-noel-susleri

Dünyanın birçok ülkesinde 25 Aralık’tan itibaren ayın sonuna kadar Noel kutlanıyor. Resmi tatil olan bu dönemde herkes ailesi ile zaman geçiriyor ve aynı zamanda evlerini birçok farklı dekoratif süslerle donatıyor. İnsanlar Noel zamanı evlerini süslemek için genelde basit şeyleri tercih etse de bazı süsler var ki, fiyatları dudak uçuklatacak cinsten…

Swarovski Doğuş Simgesi

İsa’nın doğumunu simgeleyen klasik dekorlardan biri de doğuş setleridir. Genelde porselenden veya plastikten üretilen bu temsili dekoratif heykellerin en pahalısı Bergdorf Goodman tarafından satılan altın boyalı ve Swarovski kristalleriyle kaplı heykeller olmuştur. Değeri 3.000 Euro’dur.

İlk Noel Kartı

2001 yılında bir açık artırmada satılan tarihteki ilk Noel kartı aynı zamanda dünyanın en pahalı Noel kartıdır. 1843 yılında John Calcott Horsley tarafından elle renklendirilen ve toplam 1.000 adet basılan karttan günümüze 12 tanesi gelebilmiştir. Kartın değeri yaklaşık olarak 24.000 Euro’dur.

En Pahalı Noel Süsü

 

Bir İngiliz kuyumcu tarafından yapılan bu süs 18K altın ve 1500’ün üzerinde elmastan oluşuyor. Bir gezegen biçimi olan süsün halkalarında da 188 adet yakut bulunuyor. 1 yıllık tasarım sürecinin ardından ortaya çıkan süsün fiyatı 92.000 Euro olarak belirlenmiştir.

Elmas Çelenk

3.2 milyon Euroluk fiyatıyla dünyanın en pahalı Noel çelengi ünvanını alan bu çelengin üzerinde 16 yakut ve 32 karo elmas taş bulunuyor. Yeşillikler ise tasarımcı Pasi Jokinin-Carter’ın Finlandiya’daki evinden geliyor.

Noel Ağacı

Abu Dhabi’de bulunan bu Noel Ağacı 2010 yılında bir otelin bahçesinde süslendi ve yaklaşık 8 milyon Euroluk fiyatıyla tüm zamanların en pahalı Noel ürünü olarak tarihe geçti. 13 metrelik bu yapay ağaçta altınlar, gümüşler ve birçok başka değerli eşya bulunuyor.

0 Comments
Share
Etiketler:

aysefugenarda

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *