Tasarım

EN ÖNEMLİ OCAK AYI SERGİLERİ

en-onemli-ocak-ayi-sergileri

2018 yılı, özellikle İstanbul’da sanata doyacağımız bir yıl olacak. Hızlı bir başlangıçla harika sergilerin haberleri gelmeye başladı ve henüz tarihleri açıklanmayan birçoğu da kurgu aşamasında yerlerini almaya hazırlanıyor. Ocak ayının ikinci haftasında gerçekleşecek oldukça özel sergiler tüm sanatseverler için keyifli anlar sunuyor.

Nadir’in Büyük Portreleri, Fransız Kültür Merkezi, İstanbul

Fotoğrafın ilk ustaları arasında yer alan Felix Nadar’ın çektiği kırk adet portreden oluşan bu önemli sergide Delacroix, George Sand, Victor Hugo, o dönemin politikacıları ve bilimadamları gibi önemli isimler yer alıyor. Serginin bitiş tarihi 15 Ocak.

Gerçek 4.0, Endless Art Hotel, İstanbul

“Ben Neyim?” Sorusunu temel alan sergide toplam 24 sanatçının eserleri yer alıyor. Gerçekliğin sorgulanması üzerine müthiş bir yolculuğa çıkaran bu sergiyi 20 Ocak gününe kadar görebilirsiniz.

Ölü Doğa, Sanatorium, İstanbul

Ali İbrahim Öcal’ın kişisel sergisinde resim, heykel, video ve enstalasyon çalışmalarının yer alıyor. Ölü Doğa isimli bu çalışmalarda yaşadığımız ekosistemin ürünlerini dışarıdan içeriye taşınmış şekilde görebiliyoruz. Sergi 27 Ocak’a kadar görülebilir.

Nejat Satı: Karanlıktaki Işık, Pi Artworks, İstanbul

Nejat Satı’nın ışığın tuval üzerindeki yarattığı etkileri konu aldığı, değişimin deneyimlendiği sergisi “Karanlıkta Işık” adını alıyor. 27 Ocak’a kadar görülebilecek olan bu sergi karanlıkta aydınlığı görmenizi sağlayacak.

Chromophobia, X-İst, İstanbul

27 Ocak’a kadar görülebilecek olan Chromophobia, Tayfun Gülnar’ın ilk kişisel sergisidir. Renk korkusunu temel alan sürreel sergide siyah-beyaz fotoğraflar ön plana çıkıyor.

Osmanlı İmparatorluğu’na Bir Ziyaret, Macar Kültür Merkezi, İstanbul

Bir donanma hekimi olan Avusturya-Macaristan İmparatorluğu vatandaşı Dr. Dezso Bozoky’nin 1905 yılında Osmanlı Devleti’ni ziyaret ettiğinde çektiği fotoğraflardan oluşan sergi 18 Şubat’a kadar görülebilir. 56 kareden oluşan sergide Osmanlı’nın o dönemine ait nadide görüntüler ortaya çıkıyor.

Varlığın Yeniden İnşası, Folkart, İzmir

İlk kez İzmir’de sergi açan Meksikalı sanatçı Jorge Marin’in 10 bronz heykelden oluşan seçkisi 4 Mar gününe kadar tüm sanatseverleri bekliyor.

0 Comments
Share
Etiketler:

aysefugenarda

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *