Lüks

STEVE MCQUEEN’İN 2 MİLYON DOLARLIK OTOMOBİLİ

steve-mcqueenin-2-milyon-dolarlik-otomobili

Bir dönemin usta oyuncusu, The Great Escape, The Magnificient Seven, Bullitt ve Oscar adaylığı bulunan The Sand Pepples gibi filmlerin yıldızı olan Steve McQueen’in bir başka özelliği ise lüks ve hızlı araçlara olan tutkunluğuydu. 1980 yılına kadar sayısız araç kullanan ünlü oyuncunun en sevdiği otomobili ise bu resimde görülen Porsche 911 marka araç olmuştu. Yaşamının son anlarına kadar kullandığı bu araç daha sonra birçok kez satılarak el değiştirmiş ve en son 2008 yılında 137.500 dolara yeni bir alıcı bulmuştu.

Rekor Fiyat

Oldukça zengin bir tarihi olan bu muhteşem klasik otomobilin 1.9 milyon dolarlık son rekor satışı onu bir anda yeniden gündeme oturttu. Elbette aracı bu kadar değerli kılan, ünlü oyuncuya ait olmasıydı ama yine de kimse böylesine bir fiyat yüksekliği beklemiyordu. Satıştan sonra elde edilen gelirin bir kısmı, bir zamanlar Steve McQueen’in de kaldığı The Boy’s Republic ıslah evine bağışlandı.

Aracın Özellikleri

Porsche 911 olarak bilinen bu efsanevi araç 1975-1989 yılları arasında üretildi. 6 silindirli bir turbo motora sahip olan Porsche, 0-100 km arasına yaklaşık olarak 5,5 saniyede ulaşabiliyor. Hız ve klasik otomobil tutkunlarının vazgeçmediği bu otomobil yaklaşık olarak 250 km hıza ulaşabiliyor.

Steve McQueen’in en sevdiği araç olan bu Porsche’nin en dikkat çekici özelliklerinden biri de sunroofunun olması. Aynı zamanda siyah spor koltuklar da aracı bir hayli gösterişli kılıyor. Ünlü oyuncunun araçta yaptırdığı tek değişiklik ise arka farları devre dışı bırakan bir tuş…

0 Comments
Share
Etiketler:

yonetici

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *