Gayrimenkul

BU EVİ ALMAK CESARET İSTER

evi-almak-cesaret-ister

Tüyleri diken diken eden 1991 yapımı Kuzuların Sessizliği filmini birçoğumuz izlemiş ve uzun süre de etkisinden kurtulamamıştır. Bu özel filmde yer alan seri katil Buffalo Bill karakterinin yaşadığı ve kurbanlarına işkence yaptığı “Dehşet Evi” satışa çıktı.

Dehşet Evi Yeni Sahibini Arıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin Pittsburgh kentinde yer alan evin şu anki sahipleri Scott ve Barbara Lloyd çifti evin satış fiyatını 300.000 dolar olarak belirlemişler. 1977 yılından beri aynı evde yaşayan ve hatta nikahları da bu evde kıyılan yaşlı çift için bu evden ayrılmak zor olsa da buna mecbur kalmışlar.

Viktoryan bir tarzı olan ev, ilk olarak 1910 yılında inşa edilmiş ve zaman içerisinde küçük değişiklikler dışında hiç düzenleme yapılmamış. Bahçeli, yüzme havuzlu ve 4 odalı ev toplam 3 katlı olarak yeni alıcısını bekliyor.

Evin Dekorasyonu Filmdekiyle Aynı

Meşhur Kuzuların Sessizliği filminin bazı sahnelerinin çekildiği ev, halen filmdekiyle aynı dekora sahip. Mobilya ve döşemelerde yalnızca çok ufak değişiklikler bulunuyor. Ancak birçok kişinin düşündüğünün aksine, filmde Buffalo Bill’in genç kızı hapsettiği bodrum katı evde bulunmuyor. Bu sahneler başka bir yerde çekilmiş.

Oscar Avcısı Kuzuların Sessizliği

Thomas Harris’in romanında uyarlanan Kuzuların Sessizliği filmi, sinema tarihindeki en iyi psikolojik gerilim filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Anthony Hopkins, Jodie Foster, Ted Levine ve Scott Glenn gibi önemli oyuncuların yer aldığı film 7 dalda Oscar’a aday olmuş ve geceyi 5 dalda Oscar kazanarak tamamlamıştı. Filmde, yamyam Hannibal Lecter’ı usta oyuncu Anthony Hopkins canlandırmış ve oynadığı rol uzun süre hafızalardan çıkmamıştı.

Evi Satın Alanları Bir Sürpriz Bekliyor

Amerikan Kütüphanesi tarafından kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli filmler arasında gösterilen ve bu nedenle Ulusal Arşiv Müzesi tarafından koruma altına alınan filmin sahnelerinin çekildiği bu evde, film sonrasında başrol oyuncusu Jodie Foster ev sahiplerine bir teşekkür notu bırakmış. Evi satan yaşlı çift, evi satın alanlara bu notu ve yönetmenden direkt imzalı senaryoyu da bırakıyor.

0 Comments
Share
Etiketler:

yonetici

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *